VCHODOVÉ DVEŘE

01

Falta INTERIÉRY

David Falta
Slavětín nad Metují 43
549 01 Nové Město nad Metují

mobil: +420 734 577 279

E-mail:

info@falta-interiery.cz

web: www.falta-interiery.cz

Otevírací doba:
PO - PÁ, 7:00 - 11:00, 12:00 - 15:00

Stavební truhlářství - eurookna, špaletová okna, schodiště

Stavební truhlářství zahrnuje širokou oblast výroby výrazných dřevěných interiérových i exteriérových prvků. Mezi ty interiérové patří především okna, zárubně, dveře, schodiště, zábradlí či obložení. K exteriérovým zase pergoly, altány, terasy, zahradní domky, balkónová zábradlí, ploty, brány a vrata, dřevěná pódia a podlahy, garážová stání či dětská hřiště. Jde tedy o komponenty, které výrazně utvářejí ráz objektu nebo interiéru budov soukromých nebo komerčních. Mnohé ze jmenovaných prvků lze dále rozdělit na různé druhy. Těm se budeme věnovat již při specifikaci naší výroby na odkazech níže.

Výrobky z oblasti stavebního truhlářství pravidelně vyrábíme pro:

- Entaze s.r.o., Náchod
- Město Nové Město nad Metují
- Komplet interiér - Petr Kulda, Lhota (okr. Červený Kostelec)
- ZŠ a MŠ Krčín, Nové Město nad Metují

NAŠE NABÍDKA V OBLASTI STAVEBNÍHO TRUHLÁŘSTVÍ

INTERIÉROVÉ DVEŘE

Jelikož je výroba interiérových dveří a zárubní centrem naší výroby, pojednáváme o ní rozsáhle v samostatné sekci ZDE.

VCHODOVÉ DVEŘE

Vchodové, vstupní nebo také venkovní dveře doplňují vzhled domu, tvoří jakousi bránu do něj a často vypovídají mnohé o jeho obyvatelích. Především majitelé rodinných domků si dávají při výběru velmi záležet na jejich designu. A proč by tomu tak být nemělo, když právě vchodové dveře jsou místem, kde přijímáme návštěvy, a jde nám tedy o dojem, který si návštěva díky nim udělá, a často ovlivní hostův celkový pohled na stylovost našeho bydlení. Při výběru vzniká mnohdy velké dilema, zda zvolit vchodové dveře prosklené, které propouští více světla, nebo vchodové dveře plné, díky kterým bude narušen Váš prostor co nejméně. Záleží především na Vašem vkusu a aktuálních potřebách, které si na venkovní dveře kladete. Z designového hlediska je však třeba, aby vchodové dveře stylově ladily se samotným domem, a to použitým materiálem, odstínem i tvarovým provedením. K moderním minimalistickým stavbám se nehodí zdobené dřevěné dveře s vitrážemi a k domům rustikálního stylu zase nejsou vhodné strohé hliníkové dveře.

Vchodové a interiérové dveře se vzhledem ke svým funkcím a vlastnostem v mnohém shodují a v mnohém rozcházejí. Vchodové dveře by měly plnit hlavně funkci tepelně-izolační, tzn. že byl měly zabraňovat úniku tepla z objektu a také bychom se neměli potýkat se zatékáním při jarních nebo podzimních lijácích.

Dalším důležitým parametrem vchodových dveří je bezpečnost, a to ve smyslu ochrany proti nechtěným návštěvníkům. Statistiky říkají, že 90% všech vloupání se děje právě vchodovými dveřmi. Proto je nutné mít vstupní dveře v odpovídající bezpečnostní třídě. Klasifikujeme 6 tříd, přičemž platí: čím vyšší číslo, tím lepší stupeň ochrany vchodové dveře poskytují. To znamená, že třídy 1 a 2 označují běžné dveře, které nemají žádné bezpečnostní parametry. My Vám doporučujeme volit třídu 3 a 4, to jsou bezpečnostní dveře, které jsou schopny ochránit Váš majetek. Tento typ vstupních dveří požadují i pojišťovny. Vchodové dveře 5. nebo 6. třídy bývají většinou zbytečně drahé. Aby si někdo nepovolaný nevyrobil duplikát klíče, zvolte systém, který zaručuje, že další klíče je možné vyrobit pouze ve specializované firmě a je k tomu potřeba předložit originální klíč, bezpečnostní kartu vložky a občanský průkaz.

Na druhou stranu musí být bezpečnost vstupních dveří pohodlná, tzn. že by se měly dobře otevírat, zavírat, zamykat, odemykat, aby nám v případě hrozícího nebezpečí, např. při požáru, nebránily v úniku.

Ke společným funkcím dveří interiérových a vstupních patří ochrana proti hluku a požáru, i když u dveří vstupních bývají hodnoty ochrany proti těmto aspektům poněkud vyšší.

Parametry vchodových dveří

Jednokřídlé vchodové dveře doporučujeme minimálně v šířce 900 mm a výšce 2100 mm. Výška dnes však často dosahuje 2400 mm. Vchodové dveře by se měly otvírat vždy směrem dovnitř. Při výběru vstupních dveří se nenecháme okouzlit jen vzhledem dveří, ale ptáme se i na takové parametry, jako je druh použité termoizolační výplně, druh zasklení, jde-li o dveře prosklené, informujeme se na těsnicí systémy v oblasti zámku a závěsů, sledujeme dosednutí křídla do zárubně. Jistou kvalitu zaručuje dvojité těsnění na všech čtyřech stranách vchodových dveří a kartáčové utěsnění ve spodní části dveřního křídla. Vítáme možnost seřizování bezpečnostních závěsů ve všech směrech, ochranu proti vysazení, tříbodový nebo ještě lépe pětibodový bezpečnostní zámek. Nezbytné jsou i kvalitní zárubně, zámek s bezpečnostní vložkou, bezpečnostní klíče i jiná příslušenství (kukátka, těsnění, řetízky apod.).

NAŠE NABÍDKA VCHODOVÝCH DVEŘÍ

Dřevěné vchodové dveře

Dřevěné vstupní dveře, které Vám nabízíme, jsou dodnes považovány za klasiku. Zůstávají symbolem solidnosti a příjemné domácké atmosféry. Vzhled a dokonalé estetické působení je hlavním důvodem, proč lidé volí nejčastěji dřevěné vchodové dveře. Jejich tepelné i zvukové izolační vlastnosti jsou perfektní. V kombinaci s příjemným vzhledem tvoří dokonalou vstupní bránu do Vašeho domova. Můžete se rozhodnout, jaké členění by Vám vyhovovalo a jaké zvolíte výplně. Na dřevo můžeme použít nepřeberné množství barev a odstínů, čímž docílíme dokonalého sladění s okny a fasádou. Použít lze řadu dřevin, nejčastěji používanými materiály je dub, buk, javor, borovice nebo smrk. Z těch exotických je možné jmenovat meranti nebo merawan. Dřevěné vchodové dveře z eurohranolu jsou pevné a mají velkou tvarovou stabilitu. Rámy a křídla dřevěných dveří lze při použití odpovídajícího kování přesně dimenzovat a velmi přesně seřídit jejich chod. Nemusí mít velkou vůli s ohledem na tepelnou roztažnost.
Co se týče samotné konstrukce vchodových dveří, v naší nabídce je rámová nebo sendvičová konstrukce dveří.

Rámová konstrukce dveřního křídla

Jedná se o klasickou konstrukci dveří. Dveřní křídlo je tvořeno rámem, ten může být členěn příčkami. Do rámu dveřního křídla jsou vsazeny výplně, ty mohou být buď hladké nebo ozdobné profilované kazety. Velmi oblíbené jsou skleněné výplně v různých provedeních, s ornamentálním sklem, pískovanými motivy, gravírami, fusingem nebo vitráží.

Sendvičová konstrukce dveřního křídla

Tato konstrukce reaguje na častou poptávku po moderním designu, který určují hladké vchodové dveře. Rám dveřního křídla je tvořen vícevrstvými lepenými hranoly (tzv. eurohranoly), které jsou kryty vrstvami překližky a vrchní dýhou nebo masivem. Střed křídla je vyplněn PU pěnou nebo polystyrenem s výbornými tepelně - izolačními vlastnostmi. Dveřní křídlo může být zdobeno nalepenými lištami, mohou být vyříznuty otvory, do kterých se vloží izolační sklo.

Design vchodových dveří
Ve většině případů nás klienti oslovují již s představou o designu budoucích dveří. Pokud však ještě nemáte ponětí, jaký typ by se Vám líbil, předložíme Vám různé typy, s jejichž výběrem Vám rádi poradíme. Vybraný typ také můžeme k Vašemu obrazu poupravit - např. změnit barvu, přidat k plným dveřím zasklení apod.

Provedení
Vyrábíme vchodové dveře jednokřídlové, dvoukřídlové, se světlíky.

Výřez
Na zasklení výřezu doporučujeme použít izolační trojsklo, nebo alespoň dvojsklo. Do jedné z pozic lze použít různě dekorovaná skla z naší široké nabídky, pískované sklo nebo vitráže, které pro Vás také rádi zajistíme. Další možností u neprosklených vchodových dveří jsou ozdobné profilované kazety.

Zámek
Standardně používáme zámky FAB - jednobodové, tříbodové nebo pětibodové.

Závěsy
Závěsy, které montujeme, jsou označovány jako TRIO; jsou seřiditelné ve 3 osách.

Zárubeň
Zárubně vyrábíme z masivního rostlého dřeva nebo z lepených hranolů.

Prahy
Ke vchodovým dveřím vyrábíme především prahy z hliníkového těsnícího profilu, dle přání Vám zhotovíme i prahy z masivního odolného dřeva.

Povrchová úprava
Na vchodové dveře používáme vodou ředitelné akrylátové hmoty. Nátěr se skládá z napouštěcího impregnačního nátěru, základního nátěru a vrchního nátěru. Základní nátěr slouží jako impregnace proti hnilobě a dřevokaznému hmyzu. Vrchní lak může být použit transparentní (lazura) nebo pigmentový. Barevné provedení je možno si vybrat podle našeho vzorníku.

Nadstandardní vybavení
K tomuto vybavení venkovních dveří mohou patřit spodní kartáče, různé typy kování včetně bezpečnostního a panikového, madla horizontální a vertikální, samozavírače, panoramatické kukátko, okopné plechy, atd.


PÉČE O DŘEVĚNÉ VCHODOVÉ DVEŘE

Nesmíme zapomenout, že dřevěné vstupní dveře zasluhují patřičnou péči, aby nám sloužily pokud možno co nejdéle. Dřevo jako přírodní materiál snadněji podléhá působení počasí. Proto je třeba o dřevěný povrch pravidelně pečovat. V naší nabídce máme speciální lazury, které se jedenkrát ročně aplikují na dřevo, čímž zvýší jeho trvanlivost a odolnost.

Reference

Vchodové dveře Výroba vchodových dveří Vchodové dveře Výroba vchodových dveří Vchodové dveře Repase vchodových dveří

Aktuality

1.7.2021

Celozávodní dovolená

Vážení zákazníci a obchodní partneři, ve dnech 3. - 21. 7. 2021 čerpáme celozávodní dovolenou. Děkujeme za pochopení

16.12.2020

Otevírací doba o svátcích

Vážení zákazníci, v tomto roce se s Vámi rozloučíme v pátek 18. 12. a po Novém roce se na Vás budeme těšit od 4. 1. Přejeme Vám klidné svátky vánoční a nový rok 2021 dle Vašich představ!

1.6.2019

Fotosoutěž ukončena

K půlnoci z 31. 5. na 1. 6. 2019 ukončujeme naši fotosoutěž na Facebooku.

3.4.2019

Nový e-mail

Po problémech s e-mailovou adresou máme již v provozu adresu novou: info@falta-interiery.cz

28.3.2019

Nefunguje nám firemní mail

Pište na soukromé maily nebo na FB messenger http://www.facebook.com/faltainteriery/. Omlouváme se za komplikace a děkujeme za pochopení!

26.3.2019

Pojď si k nám odpočinout - fotosoutěž

Naše historicky první Facebook soutěž! Jak soutěžit:
1. - do 31. 5. 2019 se vyfoť u jednoho z našich odpočívadel v regionu Novoměstsko a Svazku obcí Metuje a fotku zveřejni pod soutěžní příspěvek do komentáře na Facebook stránce http://www.facebook.com/faltainteriery/
2. - k fotce uveď jméno obce, kde byl snímek pořízen
3. - dej like Facebook stránce http://www.facebook.com/faltainteriery/, veřejně sdílej tento soutěžní příspěvek a od přátel už jen sbírej likes.

Vyhrává jeden snímek s nejvíce likes. Hrajeme o kapesní nůž VICTORINOX CAMPER s pilkou pro běžné použití, cestování a turistiku s 13 funkcemi a soudek piva PILSNER URQUELL 12° s výčepním zařízením o objemu 5 l. Výherce oznámíme do 14 dnů po ukončení soutěže pod soutěžní příspěvek do komentáře na Facebook stránce http://www.facebook.com/faltainteriery/.

Seznam obcí a úplná pravidla soutěže naleznete ZDE.

Soutěž není žádným způsobem provozována, sponzorována nebo spojena s Facebookem a Facebook za ni neručí. Informace poskytnuté v rámci soutěže poskytuje účastník Organizátorovi, nikoli Facebooku.

 

14.12.2018

Dny volna

Děkujeme za dosavadní spolupráci a důvěru a těšíme se na další nejen obchodní setkání. Naše provozovna bude uzavřena od 19. 12. 2018 do 1. 1. 2019. Děkujeme za pochopení

25.4.2016

Znovu hledáme truhláře!

Nástup IHNED, ideálně 2 roky praxe, ale přijmeme i truhláře po vyučení bez praxe ... více info ZDE!

14.3.2016

Miniseriál - KUCHYNĚ

Začíná nám "období kuchyní" a s ním pro Vás rozjíždíme seriál o realizaci kuchyně od A do Z, který je určen Vám, zákazníkům. Projdeme si kuchyň tak, abyste věděli, co je dobré si při realizaci nové nebo modernizaci stávající kuchyně promyslet. Samozřejmostí budou praktické rady a tipy doplněné názornými nákresy a obrázky. Nebudou chybět odkazy na naše dodavatele, jejichž interaktivní weby jsou mocnými pomocníky!
1. úvodní díl již na našem Facebooku ZDE!

11.1.2016

Účast v soutěži

Chceme se zúčastnit soutěže, do které se posílá ukázka naší práce. Dejte na našem facebooku "like" snímku, který bychom podle Vás měli do soutěže poslat! Děkujeme

4.1.2016

Falta INTERIÉRY na YOUTUBE

Už jste viděli naše nové propagační video? Podívejte se, jaké jsme realizovali interiéry restaurací!

14.12.2015

Otvírací doba o Vánocích

- do 17. 12. 2015 běžně 7 - 15 hod.
- 18. 12. 2015 do 12 hod.
- 19. 12. - 3. 1. 2016 ZAVŘENO
- od 4. 1. 2016 běžně 7 - 15 hod.

1.12.2015

Anketa ukončena

Oznamujeme tímto uzavření ankety, zúčastněným děkujeme! Máte-li zájem o její výsledky, rádi Vám je na vyžádání mailem zašleme.

1.12.2015

Nabídka na pracovní pozici TRUHLÁŘ trvá

Nástup od ledna 2016, ... více info ZDE!

13.11.2015

Anketa

Vážení klienti, obchodní partneři, přátelé, návštěvníci našeho webu! Prosíme Vás o vyplnění krátkého (5 otázek) dotazníku ZDE. Zajímá nás, zda jste z pozice zákazníka ochotni firmě (jakékoliv, ne jen nám :-), která pro Vás něco realizovala, vyráběla nebo poskytovala nějakou službu, vyplnit krátký dotazník spokojenosti. Děkujeme!

18.9.2015

Přijmeme truhláře

Nástup IHNED, s minimální délkou praxe 2 roky, ... více info ZDE!

14.9.2015

Referenční dům I

Podívejte se na fotografie z našeho prvního referenčního domu! ZDE

7.9.2015

Falta INTERIÉRY na FB

Lajkujte, sdílejte, pište hodnocení na https://www.facebook.com/faltainteriery!

3.9.2015

Aktualizace webu

Vážení zákazníci,
omlouváme se Vám za dlouhou prodlevu s aktualizací našich stránek. Těšit se můžete zejména na nové fotografie realizovaných zakázek.

Právě teď jsme ale aktualizovali to hlavní - NAŠE KONTAKTY.

29.11.2012

Důležité oznámení

Vážení zákazníci, obchodní partneři a spolupracovníci!
Dovolte, abych Vám oznámila, že od 3. 12. 2012 nastupuji na mateřskou dovolenou, a tudíž opouštím kancelář u provozovny truhlářství ve Slavětíně nad Metují. Od tohoto data veškerou komunikaci, žádosti a přání směřujte prosím pouze na pana Vladimíra Faltu, na stávajícím telefonu 604 207 089 nebo e-mailu vladimir.falta@quick.cz.

Děkuji za pochopení, Edita Hofmanová

9.11.2012

Přijmeme truhláře

Od 1. 2. 2013, s minimální délkou praxe 2 roky, ... více info ZDE!

10.7.2012

Celozávodní dovolená 2012

Ve dnech 28. 7. - 12. 8. 2012 bude mít naše firma celozávodní dovolenou. Nebude tudíž možné vypracování cenových nabídek a pochopitelně bude mimo provoz i výroba. S příslibem načerpání sil a zahájení v plném elánu se na Vás těšíme od 13. 8. 2012. Děkujeme za pochopení.

26.2.2012

3D vizualizace interiérů

Navrhneme Vám kuchyň, restauraci, kancelář či jakýkoliv jiný interiér. Více info ZDE

4.11.2011

Vánoční a novoroční akce!

Podívejte se na naši vánoční nabídku obývacích stěn a novoroční nabídku interiérových dveří!

30.8.2011

Pozice truhláře jsou již obsazené, hledáme ještě brigádníky

Přibližně od 12. 9. 2011 přijmeme brigádníky s truhlářským vyučením, s praxí v oboru, ... více info ZDE!

18.8.2011

Přijmeme 2 truhláře

Od 1. 9. 2011, s minimální délkou praxe 2 roky, ... více info ZDE!

17.8.2011

Referenční dům

S radostí Vám oznamujeme, že pro Vás realizujeme referenční dům. Již nyní jsou na něm k shlédnutí eurookna a vchodové dveře. Více info a foto ZDE.

30.5.2011

Interiérové dveře, kuchyně, schodiště ... nové reference!

Pdoívejte se na nové referenční snímky interiérových a vchodových dveří, schodiště, eurooken, kuchyní, přístřešku na auto, ...

9.5.2011

Krkonošský veletrh - reflexe

Ve dnech 6. a 7. května jsme se zúčastnili 1. ročníku Krkonošské veletrhu v Trutnově. Z naší strany jsme s veletrhem spokojeni, děkujeme za návštěvu stálým obchodním partnerům a známým. Dík patří i všem návštěvníkům veletrhu, které naše prezentace či oblasti výroby zaujaly. Rádi bychom Vás tedy touto cestou vyzvali, abyste neváhali oslovit nás nebo se přijet po předchozí dohodě podívat na naši provozovnu. Další informace a fotografie z veletrhu naleznete ZDE.

 

6.5.2011

DYNAMIK L - Obývací stěny

U příležitosti naší prezentace na Krkonošském veletrhu zavadíme do naší výroby novinku - originální obývací sestavy DYNAMIK L. Více informací naleznete ZDE.

14.4.2011

Pozvánka na Krkonošský veletrh Trutnov

Termín a místo konání: pátek a sobota 6. a 7. května od 9 do 18 hodin, Společenské centrum UFFO, náměstí Republiky 999, Trutnov - více zde.

31.3.2011

Další referenční interiérové dveře a schodiště

V referencích se můžete podívat na čerstvě přidané interiérové dveře a schodiště, které jsme realizovali v loňském roce.

29.3.2011

Web Falta INTERIÉRY je dokončen

Dovolujeme si Vás informovat, že náš web je plně vybaven pro poskytnutí kopletních informací o naší výrobě. Také Vám ale předkládáme obecné rady, návody a tipy, které Vám mohou být užitečné například při výběru interiérových dveří, před realizací nové kuchyně, nebo při vybavení restaurace či baru.

15.3.2011

Hoteliéři, majitelé restaurací a pohostinství!

I pro Vás jsme již doplnili na podstranu Interiéry pohostinství a restauračních zařízení informace, které by Vás při realizaci právě Vašeho interiéru mohly zajímat!

2.3.2011

Sekce Stavební truhlářství je dokončena

I na podstraně Stavební truhlářství jsou již kompletní informace s referenčními snímky a přehledným dělením na vchodové dveře, eurookna, špaletová okna, schodiště a zábradlí, obložení stěn a stropů a balkónová zábradlí, pergoly, altány a jiné exteriérové konstrukce.

1.3.2011

Sekce Interiérové dveře je kompletní

Hlásíme, že podstrana Interiérové dveře je kompletně doplněna o všechny důležité informace včetně referenčních obrázků různých interiérových dveří!

22.2.2011

Je libo nové interiérové dveře nebo okna?

Blíží se jaro a s ním čas výstavby. Budete do domu řešit interiérové dveře, eurookna, špaletová okna nebo vchodové dveře? Neváhejte se na nás obrátit s žádostí o cenovou nabídku. Prodlužujeme pro Vás akce na slevy ze zakázek do konce března!

7.12.2010

Spuštění webu Falta INTERIÉRY

Web je sice spuštěn, nicméně prosíme o trpělivost s doplňováním infomací, na kterém usilovně pracujeme. Oficiální spuštění s kompletními informacemi plánujeme od Nového roku. S doplněním důležitých informací Vás budeme informovat zde. Děkujeme za pochopení!

© 2010 Falta INTERIÉRY | info@falta-interiery.cz | +420 604 207 089